30-03-2026
2026 - Ward Vandewalle van copiloot naar piloot in een Lada 2101
Ward Vandewalle was de laatste jaren regelmatig copiloot, maar vanaf dit seizoen zullen we Ward aan het stuur vinden van een Lada 2021. "De keuze voor de Lada was niet specifiek gepland," aldus Ward. "Maar toen ik hem tegenkwam, was ik meteen verkocht. Het is eens iets anders dan wat je gewoon bent in de streek, en dat maakt het net extra leuk. De Lada was van Leysen Jonas, die er al enkele wedstrijden mee had gereden, maar uiteindelijk besloot om iets nieuws te proberen."
Ward had het plan om de Lada te laten debuteren in de Short Rally van Moorselde, maar het al snel bleek dat er veel meer werk aan de wagen was dan voorzien.
"Daarom heb ik beslist om het dit jaar rustiger op te bouwen en eerst en vooral de wagen op punt te zetten , aan half werk doen we niet mee. De bedoeling is om te starten in TBR en misschien ook Staden, afhankelijk van of ik daar nog een co-piloot voor vind. Daarnaast is er ook nog een kleine kans op deelname aan de Hemicuda. Mijn doel is vooral om ervaring op te doen: de wagen leren kennen, het rijden onder de knie krijgen en groeien in mijn rol als piloot. Want ik heb ondertussen al gemerkt dat er heel wat bij komt kijken. Plezier maken en genieten staan daarbij centraal.
Ondertussen zijn we ook al naar het circuit van Clastres geweest om de wagen eens grondig te testen en beter te leren aanvoelen. Na drie rondes merkten we al snel dat het hiermee niet zou lukken. De afstelling is echt niet in orde, dus zullen we nu uitkijken om de Lada te laten mappen. Jammer dat dit niet in orde was na al het werk dat erin gekropen is om de hele wagen startklaar te maken , en dat net datgene waar ik voor vreesde ook effectief zo bleek te zijn. Voorlopig kennen we maar één iemand die met dit programma kan werken, en die woont helemaal bovenaan in Nederland... Langs de andere kant nog een geluk dat we Moorslede niet gehaald hebben, want het zou van korte duur geweest zijn."
Je kiest niet enkel voor een originele wagen, je maakt ook de overstap naar piloot in 2026...
"De overstap van co-piloot naar piloot is eigenlijk een droom die al van kleins af aan leeft. Zoals bij velen begon het met de passie voor rally. Door hard te werken, samen met mijn vrouw Talisa in ons bijberoep Tally & Wally, alsook in de zaak van mijn vader De Dreve en daarnaast mijn vaste job bij Mol Cy in Hooglede, en stap voor stap vooruit te gaan, heb ik uiteindelijk beslist: je leeft maar één keer, laten we dit avontuur aangaan.
Mijn vaste co-piloot wordt Sander Bossuyt, die al de nodige ervaring heeft en ook betrokken is bij de organisatie van de Rally van Staden. Dit is ook de reden dat Staden nog niet zeker is en ik nog op zoek moet naar een co-piloot (lacht). Voor volgend jaar, als alles meezit, staat Moorslede normaal gezien wel op de planning, samen met opnieuw TBR en Staden. Eén wedstrijd meer of minder maakt op zich niet zoveel uit. De focus blijft liggen op bijleren, ervaring opdoen en vooral blijven genieten van elke kilometer.
Nog even een speciale dank aan Mathieu Vandoolaeghe en zijn team — zonder hem was het een HEEL stuk moeilijker geweest “eerder onmogelijk” om de wagen te krijgen zoals ze nu staat . Echt enorm dankbaar voor alle hulp! En Natuurlijk Mijn Vrouw Talisa want achter elke grote man staat een sterke vrouw!"
Ook grote dank aan de sponsors
- ABK construction
- Hofman staaldesign
- Electro missine
- G&D ramen en deuren
- Istvan Holicsko “ pleisterwerken”
- Lasfin
- Tally&Wally
- Quasimodo
- De Dreve
Trefwoorden
Klik op een van volgende trefwoorden om alle artikelen te lezen : Ward Vandewalle